Vendula Svobodová s manželem Patrikem Aušem vychovává syna Jakuba, jehož otcem je zesnulý skladatel Karel Svoboda. Před lety přišla o dceru Klárku, která ve čtyřech letech podlehla leukémii.

Vendula s Patrikem by si přáli společného potomka. Bohužel zatím se to manželskému páru nedaří. I po několika hormonálních léčbách a umělých oplodněních se vytouženého potomka stále nedočkali.

Pokud se v blízké době nepodaří Vendule otěhotnět, je rozhodnutá pro adopci. „Spoléhám ale ještě na to, že vše zlé je už za mnou a že se nám s Patrikem podaří mít další dítě,“ řekla Vendula v pořadu Prominenti na TV Barrandov.

Zároveň dodává, že si přeje holčičku, o kterou v minulosti přišla. „Jakubovi jsem řekla, že měl sestřičku, která zemřela. On mi na to odpověděl, že to není možné, že malé děti nejsou nemocné, že neumírají,“ prozradila Vendula.

Vendula, která pomáhá nemocným dětem po celé republice, už má variantu, pokud by se jí nepodařilo otěhotnět. „V dětském domově ve Zlíně jsem si už vyhlédla krásná dvojčata, chlapce,“ dodala Svobodová.