"Nedávno byl casting na nějakou reklamu, kde potřebovali hráče na trubku. Neměl jsem v té době vůbec peníze, tak jsem si řekl, že by bylo fajn si přivydělat," řekl Novinkám Ondřej Ruml.

"Bylo mi řečeno, že nepotřebují někoho, kdo umí hrát na trubku, ale stačí to umět předstírat a dobře u toho vypadat," usmívá se Ruml. "Půjčil jsem si trubku a vyrazil," říká.

Casting na korejskou reklamu ho překvapil. Potkal na něm několik profesionálních trumpetistů, kteří byli překvapeni, že i Ruml umí na trubku. "Vyrazili mě při prvním tónu, byl to docela trapas," dodal stříbrný finalista soutěže X Factor.

Ondřej Ruml se sice nechytil jak hráč na trubku, ale jako zpěvák exceluje v řadě muzikálů. Zpívá v Robinu Hoodovi, v Johace z Arku a byl jednou z hvězd muzikálu Michala Horáčka a Petra Hapky Kudykam.

Právě v těchto dnech vydává své první album Proměna. Pokřtil ho v Malostranské besedě a jako kmotry si vybral Lucii Šoralovou a Michala Horáčka.

"Obou si nesmírně vážím a bylo mi ctí s nimi pracovat. S Luckou hrajeme v muzikálech, nazpívali jsme duet, užili jsme si hodně večerů a večírků a pořádně jsme je i zapili," smál se Ruml. "To o tom pití si zrovna říkat nemusel," napomenula ho s úsměvem Šoralová.