Jak jednoduché může být zbavit se na pár let manželky. Stačí pracovat na příslušných místech a přidat její jméno do seznamu osob podezřelých z terorismu, kteří mají zákaz dostat se letecky do Velké Británie.

Když se žena vracela z návštěvy příbuzných v Pákistánu, na letišti ji úředníci nepustili do letadla, zpočátku jí však odmítli sdělit důvod. Zavolala proto svému manželovi, který slíbil, že se na to podívá. Místo toho ji však nechal trčet tři roky v Pákistánu, informoval deník Daily Mirror.

Od manžela čekala pomoc

„Spousta lidí může být naštvaná na své protějšky, ale tady už jde opravdu o zcela jinou úroveň odvety. Asi netřeba dodávat, že ta žena byla hodně zmatená, když ve skutečnosti nikdy nebyla zapojena do žádné trestné činnosti a čehokoli spojeného s terorismem,“ uvedl zdroj z místního imigračního oddělení.

„Zřejmě si myslela, že když je její manžel imigrační úředník, bude schopen zjistit, co se děje. Netušila, že to byl právě on, kdo ji přidal na seznam. Podle všeho si chtěl užívat života,“ dodal zdroj.

Na obrovský omyl se nakonec přišlo až po třech letech, kdy došlo na kontrolu pracovníků imigračního úřadu. Když si jeho nadřízení všimli záznamu o jeho manželce, požádali o vysvětlení. Muž neměl na výběr a musel s pravdou ven, po tomto doznání jej čekal vyhazov. O reakci manželky se zahraniční média bohužel nezmiňují.