"Tady ve vězení se vánoční dny od těch ostatních moc neliší," uvedl Alexand Davidonis, ředitel věznice.

Cantatovi rodiče jsou momentálně ve Vilnijusu a rovněž jeho sestra by se tam měla brzy dostavit. "Bertand však s nimi svátky neoslaví, až do 28. prosince totiž nikoho neuvidí," upřesnil zpěvákův advokát Virginjus Papirtis.

Přesto se ve vězení snaží vytvořit alespoň náznak vánoční atmosféry. "Bude tu vánoční stromek. Zmírnili jsme pravidla pro styk mezi vězni a povolili jsme, aby mohli dostávat více balíků než obvykle," prozradil Davidonis.

Na svátky o chlebu s čajem

Svátky konce roku Cantat stráví ve strohé cele, kde se nachází jen postel, kulatý stůl, židle, toaleta a televize. "Sledování kabelové televize je tu tradice. Vězni ji mají povolenou o Vánocích a na Silvestra. Na poslední den v roce jsme také připravili ohňostroj," sdělil ředitel věznice.

Rovněž sváteční menu bude odlišné. Podle francouzského listu Derniere Nouvelles d´Alsace si Cantat na Štědrý den pochutná na cereáliích, chlebu a čaji, o den později posnídá vejce. V poledne se bude servírovat mléčná polévka se zeleninou a rýží.

39letý Cantat, zpěvák skupiny Noir Desir je obviněn z roho, že v létě způsobil Marii Trintignanotové četná zranění, kterým herečka v nemocnici podlehla.

Rocker je podle dozorců jedním z nejnavštěvovanějších vězňů a denně mu prý chodí desítky dopisů. "Přestože stále zůstává v kontaktu se světem venku, svobodu mu to nahradit nemůže, zvláště o Vánocích," uzavřel Davidonis.