Hlavní obsah

Čína zavírá proslulou jeskynní školu. Národ prý kvůli ní vypadá jako neandrtálci

– Peking
Novinky, Jakub Kynčl

Známá škola odlehlé horské komunity Ke-tchu musí být zavřena, rozhodli úředníci v Pekingu. Důvodem je prý to, že vrhá špatné světlo na celou Čínu, která pak vypadá ve světě jako národ neandrtálců.

Foto: Profimedia.cz

Pro děti byla jeskynní škola jedinou cestou ke vzdělání.

Článek

Když Peking vesničanům z regionu Kuej-čou odmítl nadále sponzorovat provoz jeskynní školy, rozhodli se tamější obyvatelé, že náklady ponesou sami, jen aby měly jejich děti aspoň základní vzdělání. Pak však Peking zasáhl podruhé. Nařídil zavření školy, do které docházelo 186 žáků.

Foto: Profimedia.cz

Rozhodnutí zavřít školu padlo v čínské metropoli.

Mluvčí ministerstva školství uvedl, že jeskynní škola, která měla své vlastní učebny i hřiště, musela být zavřena z důvodu, že Čína není společností jeskynních lidí.

Foto: Profimedia.cz

Odlehlá komunita Ke-tchu je rozhodnutím Pekingu rozlícená, tamější škola měla dlouholetou tradici.

Bývalý ředitel školy Si Lin Čchun označil její uzavření za ostudné.

"Ani na hřišti jsme se nemuseli nikdy obávat o počasí, protože tam bylo stále sucho. Navíc, podmínky jeskyně vyučování přímo pomáhaly. Akustika byla úžasná, vždyť jsme také měli nejlepší pěvecký sbor široko daleko. Na zdech bylo navíc jasně patrných několik vrstev podloží, což činilo vyučování geologie daleko zajímavějším. A na biologii jsme nepotřebovali žádné knížky, netopýry a ještěrky jsme tam měli každý den," dodal zklamaně Si Lin Čchun.

Foto: Profimedia.cz

Jeskyně měla skvělou akustiku, a tak se pro výuku dobře hodila.

Reklama

Související témata:

Výběr článků

Načítám