Osmnáctiletý Lippitt z anglického Barrow v hrabství Cumbria se tak stal obětí choulostivého omylu lékařů, jelikož vyšlo najevo, že bulka byla pouhou cystou. Teenager podle svých slov za tu dobu psychicky zestárl o deset let.

„Když jsem poprvé uslyšel diagnózu, lékař mi sdělil, že je mu to líto, ale že jde o rakovinu. Kdyby mi raději řekli, že se možná jedná o rakovinu, reagoval bych býval úplně jinak. Oni mě ale nechali v pokoji a řekli, že není čas a musí se operovat hned. Podle mě je to neuvěřitelné, že vám přiřknou rakovinu, když je šance, že to tak vůbec není,“ uvedl teenager.

Nathan si pročítá blahopřání k úspěšnému vyléčení po operaci.

Nathan si pročítá blahopřání k úspěšnému vyléčení po operaci.

FOTO: fotobanka Profimedia

Nathanovi však lékař v pátek sdělil, že podle výsledků testů a vyšetření se o rakovinu nejednalo. „Viděli mě plakat v pokoji, byli si tak jistí, že je to rakovina. Mám pocit, jako kdyby mi ukradli mužství,“ pokračoval Lippitt.

Urolog Peter Duffy z nemocnice Royal Lancaster, který mladíkovi nemoc diagnostikoval, uvedl, že chápe, jak mohl být Nathan touto zkušeností traumatizován. „Byla to bulka, která se zdála být jako typická rakovina. Jen jeden nebo dva muži ze sta s podobným nálezem dostanou dobrou zprávu. Bohužel jedinou možností, jak zjistit, zda se jedná o tuto nemoc, je odstranění varlete a prozkoumání tkáně pod mikroskopem“ hájil své rozhodnutí lékař.