Charlie Sheen dostal naloženo jako první. Tvrdé připomenutí jeho hotelového incidentu plného drog a placeného sexu přišlo jako první. "Čeká nás noc plná večírků a nezřízeného pití. Charlie Sheen tomu říká snídaně," řekl Gervais.

Vtípek na tento vděčný terč publikum složené z těch největších hvězd, jako je Angelina Jolie, Michael Douglas či Mark Wahlberg, odměnilo bouřlivým smíchem.

Ricky Gervais při předávání Zlatých glóbů

Ricky Gervais při předávání Zlatých glóbů

FOTO: Reuters

Pak už šlo vše ráz naráz. Bruce Willise představil jako otce Ashtona Kutchera, prohlásil, že musel prezidentovi Hollywood Foreign Press Association pomoci ze záchodu a dát mu zpět na místo jeho zuby.

U jedné z dalších narážek komika, který má pověst neřízené střely, ale některým přítomným ztuhly tváře. Gervais rozebíral, které filmy se letos neocitly v nominaci. Mimo jiné zmínil snímek I Love You Phillip Morris, kde hrají Jim Carrey a Ewan McGregor.

Dva heterosexuální herci v něm předstírají, že jsou homosexuálové. Je to pravý opak toho, co dělají dva slavní scientologovéRicky Gervais

"Dva heterosexuální v něm herci předstírají, že jsou homosexuálové. Je to pravý opak toho, co dělají dva slavní scientologové," odkázal Gervais na spekulace o orientaci Toma Cruise a Johna Travolty. "S pořadím slov v tomto vtipu mi radili právníci," zachránil pak britský komik situaci, když se ze sálu ozvalo pohoršené mručení.

Jakoby to nestačilo, obvinil asociaci z toho, že jediné vysvětlení, proč byl nominován snímek s Johnny Deppem a Angelinou Jolie Cizinec (The Tourist), je to, že si chtěli členové asociace s těmito herci na večírku povyrazit. V drsném žertu pak dodal, že vyjma toho také museli být voliči komise podplaceni. A vtípků na tento filmový snímek měl v kapse mnoho. Johnny Depp se v publiku pouze křečovitě usmíval a přežvykoval.

"Co ti v zákulisí provedli?"

Po své úvodní pětiminutovce z pódia odešel a navzdory tomu, že měl provázet celým večerem jako hlavní moderátor, skoro hodinu se na jevišti neobjevil. To okamžitě vyvolalo spekulace na Twitteru a dalších sociálních sítích. Lidé se dohadovali, zda byl za své řeči vyhozen či ještě hůře zabit pořadateli.

Objevil se pak po necelé hodině, skleslý a daleko nudnější. Toho si diváci nemohli nevšimnout, a tak moderátor CNN a porotce pěveckých soutěží Piers Morgan s úsměvem bryskně vypálil směrem na Gervaise otázku: "Co ti v zákulisí provedli?" To však nikdo přesně neví.