Iveta Bartošová text knihy sice sama namluvila na diktafon, dnes se k ní ale již nehlásí a tvrdí, že jí nebylo umožněno ji autorizovat.

Jiří Pomeje se přesto neobává, že by byl kvůli kmotrovství skandálního titulu kritizován.

Iveta Bartošová na charitativním koncertě Červená stužka

Iveta Bartošová po rozvodu zázračně zhubla a vrátila se ke zpívání.

FOTO: archiv

„Z mé strany to rozhodně není žádná msta. Křtím to kvůli tomu, že jsem to slíbil autorce, jež si s přípravou dala práci a k níž jsme s Ivetou kvůli knížce jezdili,“ tvrdí Pomeje, který svou účast na křtu knihy vysvětluje i tím, že jde o poslední vzpomínku na dobu, kdy do sebe byli se zpěvačkou až po uši zamilovaní.

Novomanželé Jiří Pomeje a Iveta Bartošová.

Svatba bývalých manželů se konala 5. září 2008.

FOTO: Michaela Feuereislová

Doslovný přepis rozhovorů své bývalé choti prý ještě nečetl.

„Nevím, co v knize bude. Dohoda mezi mnou a Ivetou byla ta, že ji jenom přivezu, odjedu a za pár dní ji zase odvezu domů. Fungoval jsem jako taxikář, protože Iveta mě poprosila, abych u toho nikdy nebyl. Chtěla mít na přípravu klid, aby mohla svobodně povyprávět o tom, s čím se chtěla autorce svěřit,“ popisuje Pomeje okolnosti vzniku titulu, v němž zpěvačka mimo jiné zmiňuje i své intimnosti s Danem Hůlkou nebo s hudebním skladatelem Ondřejem Soukupem.

Rozhovor s Bartošovou vedla redaktorka Blesku Michaela Remešová, která spolu s Pomejem a moderátorkou Gabrielou Partyšovou knihu také ve středu 19. ledna pokřtí.

Obálka neautorizované kniha Ivety Bartošové Neměla jsem se narodit.

Obálka neautorizované knihy Ivety Bartošové Neměla jsem se narodit.

FOTO: Nakladatelství FANY

Pomeje nedávno oslavil výročí půlroční odluky od bývalé manželky. Novou známost prý nemá.

„Jsem sám. Mám zkušenost dvakrát nabouraného řidiče a tak se do ničeho neženu. Dřív jsem jezdil dvousetkilometrovou rychlostí, pak stovkou, teď maximálně čtyřicítkou. Už nebudu jen tak rozdávat srdce na potkání,“ říká herec a bývalý filmový producent, kterému prý po rozvodu s první manželkou Michaelou Kuklovou trvalo rok, než si našel přítelkyni. Ani tentokrát se za láskou nežene.

K Ivetě Bartošové by se podle svých slov již nikdy v životě nevrátil.

Úloha rozhlasového moderátora je pro Jiřího Pomeje zcela novou zkušeností.

Úloha rozhlasového moderátora je pro Jiřího Pomeje zcela novou zkušeností.

FOTO: Frekvence 1

„Jsem ochotný vždycky jí přijít na pomoc, ale jinak je to z obou stran uzavřená kapitola. Musím jít dopředu, starat se o sebe. Iveta si vybrala svou cestu, na které pro mě místo není. Měli jsme šanci, ale propásli jsme ji. Už je to za mnou a skoro si na ni nevzpomenu, a když už, tak jen na to hezké. Zůstává jednou z největších lásek mého života,“  dodává Pomeje, jenž se prý nyní kromě role moderátora Frekvence 1 zhostil i pořadatelství chystaného velkého turné svého kamaráda, zpěváka Michala Davida.