Turnerův syndrom postihující pouze dívky znamená, že se holčičky většinou narodí bez funkčních vaječníků, což jim znemožňuje počít dítě přirozenou cestu.

„Lékař tenkrát mluvil něco o chromozómech a vše to bylo trochu rozostřené. Jediné slovo, které mi uvízlo v paměti, byla neplodnost a v tu chvíli jsem začala plakat. Být matkou chce přece většina žen,“ řekla pětadvacetiletá Jarvisová, která má ještě další čtyři děti.

Penny Jarvisová má již pět potomků, proto se nebojí vzdát vajíček pro svou dcerku.

Penny Jarvisová má již pět potomků, proto se nebojí vzdát vajíček pro svou dcerku.

FOTO: fotobanka Profimedia

Malá Mackenzie Stephensová s matkou Penny Jarvisovou a otcem Karlem Stephensem.

Malá Mackenzie Stephensová s matkou Penny Jarvisovou a otcem Karlem Stephensem.

FOTO: fotobanka Profimedia

Malá Mackenzie potřebuje denně injekčně aplikovat svou dávku růstového hormonu a je také částečně hluchá, pro komunikaci s rodinou proto používá převážně znakovou řeč. Rodiče však věří, že si jejich dcerka jednou najde partnera, se kterým se budou milovat a také založí rodinu. Většina z dívčiných duševních i fyzických potíží se navíc dá léčit.

Rodina i s nejmladší dcerkou Jaymie-Lee Stephensovou.

Rodina i s nejmladší dcerkou Jaymie-Lee Stephensovou.

FOTO: fotobanka Profimedia

„Samozřejmě, že bych byla ráda, kdyby jí vajíčka věnovala některá ze sester, ale pokud by to neudělaly, budou tam ta má a rozhodnutí je jen na ní. Pár lidí mi řeklo, že se jim to zdá trochu zvláštní, ale vesměs mě lidé podporují,“ dodala Jarvisová.