Záznam, který místní policie v pátek zveřejnila, ukazuje ženu držící dceru za ruku, jak spolu procházejí podél nástupiště. Matka ji poté vyšle přeběhnout koleje, přičemž se z dálky řítí vlak. To samé měla v plánu i ona, jenže usoudila, že to již nestihne a zůstala v bezpečí na stanici. Incident se stal v posledním dni roku 2010 na stanici Liniers na západě argentinské metropole, přičemž důvodem měl být pokus o uniknutí před kontrolory jízdenek.

Ve chvíli, kdy ve stanici zastavil vlak, který neměl šanci včas zabrzdit, okamžitě nastala panika. Každý si myslel, že dívka zůstala na kolejích. K jejich úžasu se však dítě vtěsnalo do díry mezi vlakem a okrajem nástupiště, pod kterým byl úzký prostor. Přes hluk, který lidé v panice na stanici vyvolali, nebylo zpočátku možné s dítětem komunikovat.

„Ta dívka byla tak drobná, že se ukryla v prostoru pod nástupištěm, takže zaměstnanci dráhy sešli dolů a podařilo se jim ji dokonce i vytáhnout ven. Dítě mělo nervový záchvat, ale vůbec žádná zranění,“ sdělil manažer místních drah Guillermo Dabenigno.