Charterová společnost však s tímto tvrzením nesouhlasí a vnímá ho pouze jako výkřik některého z prudérních úředníků. Mile High Flights nabízela náruživým cestujícím na palubě malého letadla Cessna Grand Caravan maximální komfort v podobě postele se spoustou polštářů a závěsů zajišťujících soukromí. Služba byla přitom určena nejen pro páry, ale v případě zájmu i pro trojice.

Klienti se tímto způsobem mohli stát členy takzvaného Mile High Clubu určeného lidem, kteří mají zkušenost se sexem v oblacích. Společnost nabízela tento zážitek v pohodlí postele s romantickými závěsy a růžemi na povlečení poslední dva roky, účtovala si za něj v přepočtu 19 tisíc a letadla vždy startovala z letiště v Gloucestershire.

Takového komfortu na palubě letadla si mohli klienti užívat poslední dva roky, pro letošek má společnost zamítnutou licenci.

Takového komfortu na palubě letadla si mohli klienti užívat poslední dva roky, pro letošek má společnost zamítnutou licenci.

FOTO: Milehighflights.co.uk

Skutečným cílem vyznavačů Mile High Clubu však obvykle není užít si samotný sex v letadle během letu, ale adrenalin, který je spojený s rizikem přistižení „při činu“ spolucestujícími v plném letadle. Pro některé členy klubu by proto podobný zážitek v soukromém letadle nebyl ničím příliš lákavým.

Skutečným důvodem zamítnutí licence pro letošní rok je podle zakladatele letecké společnosti Mikea Crispa to, že někteří z úředníků nesouhlasili s podmínkou členství v Mile High Clubu. „Každý týden dostávám e-maily od lidí, kteří by s námi chtěli letět. Je škoda, že jsme činnost museli zastavit kvůli prudérnímu smýšlení ze strany úřadu,“ řekl Crisp.