"Hlavní mužský hrdina je mnou vymyšlený úžasný chlap, kterého jsem bohužel nikdy nepotkala, ale rozhodně bych o takového stála. O ctitele jsem sice nikdy nouzi neměla, ale ten pan božský se jaksi nikdy nekonal, pouze v mých představách," prozradila na sebe Devátá.

Název "Jen jednou mladá" zvolila proto, že na tuhle etapu života se prostě nezapomíná. "Pokud jako mladá dívka plná ideálů prožijete první velkou lásku, tak je to prostě neopakovatelné a překrásné. Vzpomínky z paměti nevymizí nikdy," míní spisovatelka.

I muži prahnou po jejích knihách

Pro Ivanku Devátou je velkým překvapením, že v poslední době její knížky čtou stále více i muži. Je to prý tím, že ženy, které si je koupí, se při jejich čtení často smějí a muži jsou zvědaví, čemu vlastně. Tak si knížku přečtou také. Sami jí to totiž říkají na nejrůznějších besedách nebo píší v dopisech.  

"V dnešní době je humoru bezesporu zapotřebí, ten můj lidé berou a jsem ráda, že mě v dopisech chválí i za češtinu. Moje knížky jsou od hodné autorky určené hodným lidem," podotkla s úsměvem Ivanka Devátá.