Zcela dezorientovaný Mohammed Bellazrak se tři dny motal na cestě z londýnského letiště Gatwick do svého domova ve Wiltshire. Jeho vystrašená rodina neváhala a během jeho putování nahlásila na policii jeho zmizení. Policisté z Wiltshire tak požádali kolegy z okolí, ať se poohlíží po starém řidiči marockého původu.

Bellazrak se vydal na zpáteční cestu v osm hodin večer ve čtvrtek 23. prosince. Na bezpečnostních kamerách bylo jasně vidět, jak v tu dobu opouští letiště. Tam ovšem stopa vychladla. Policistům však pomohl speciální automatizovaný systém, který na projíždějících autech rozpozná registrační značky. Rázem přišli na to, že řidič projel obrovským množstvím měst v hrabstvích Berkshire, Buckinghamshire a Oxfordshire.

Přejezd na jiné letiště

Trable začaly velmi záhy poté, co Bellazrak se ženou vyrazili na letiště. Žena měla odletět z letiště Heathrow do Maroka, aby tam strávila klidné chvíle se svou rodinou. Vyrazili ve svém černém Peugeotu 307 bez GPS či mobilního telefonu. Čekali totiž, že jim cesta nezabere více než hodinu. Jenže počasí tomu chtělo jinak. Ženin let do Maroka byl převeden na letiště v Gatwicku a po této menší komplikaci dostaly události spád.

"Zdá se, že pan Bellazrak bezpečně dovezl svou ženu na letiště v Gatwicku a ona bez potíží odletěla na dovolenou. Vůbec tak netušila, jakému dramatu nechává svého muže napospas. Bellazrak totiž nedorazil domů a jeho vystrašení příbuzní okamžitě uvědomili policii. Vzhledem ke špatnému počasí se báli, že měl nehodu," uvedl policista Jo Spencer, který se případem zabýval.

Objeven až třetí den

Cesta dlouhá jen o něco málo více než 110 kilometrů byla pro penzistu neřešitelným problémem. Zabrouzdal se svým vozem do obrovského množství míst, ale najít cestu domů se mu nedařilo. Pak z ničeho nic stopa zmizela a on se se svým vozem přestal na kamerách objevovat. Policisté předpokládají, že někde přespával. Teprve 25. prosince ve dvě hodiny odpoledne se opět jeho značka objevila na jednom z radarů a policisté ho tentokrát zvládli rychle najít a zastavit.

"Kolegové mu poté pomohli najít cestu domů. Ještě ho pak čeká podání vysvětlení na stanici, ale nejdříve ho necháme pořádně odpočinout. Zajímalo by nás, kolik během své cesty projel benzínu. Musím říci, že je to neuvěřitelný, ale velmi smutný příběh. Naštěstí ale se šťastným koncem," dodal Spencer.