„Studijními obory bylo bankovnictví, dopisování si (s fanoušky – pozn. red.) nebo diplomacie na velmi vysoké úrovni. Musel jste být trošku Rettigová, trošku Rockefeller.

Trošku blázen, abyste to vydržel, někdy bylo potřeba si cvičně vzít do ruky sekyrku. Ale nepoužít ji,“ bavila osm dnů před výročím svého muže narvané divadlo U Hasičů při vysílání pořadu Tobogan moderátora Aleše Cibulky vdova po známém herci.

Protože pořad se týkal také Vlastimila Brodského, který by se devadesátin dožil 15. prosince, zavzpomínala na kamarádství obou kolegů Jiřina Bohdalová.

„Sovákovi bylo těžké sekundovat, být rychlejší než on. Vlastimil Brodský před ním moc nesmečoval. Ale dobíral si ho jinak. Jednou mu poslal telegram k narozeninám ve znění: ,Ať žije Andulka. Tvůj Bróďa,‘“ smála se herečka, která si vzpomněla také na to, jak jednou Sovák vypekl Vladimíra Menšíka.

„Točili spolu na Barrandově, Menšík po konci vyšel na parkoviště a uviděl Sováka, který už odjížděl. Prosil, aby ho svezl dolů. ,Ty nemáš auto?‘ divil se Sovák. Menšík mu vysvětloval, že má strašně moc dětí, takže na vůz nemá peníze. Na to mu Jirka řekl: ,Tak ať tě nosej!‘ a odjel,“ vybavila si Jiřina Bohdalová.

Té Sovák vysekl patrně největší lichotku jejího života. „Podíval se na mě a řekl mi, že mám oči laně. Nikdy v životě jsem to už pak neslyšela,“ dodala Bohdalová.

Ta se coby pravidelný host pořadu spolu s další zhruba stovkou známých osobností objevila v knize k dvacetinám této rozhlasové revue s názvem Cibulka na Toboganu. V publikaci, jejíž součástí je i zvukové CD, jsou nejzajímavější historky za posledních šest let, kdy pořad Tobogan po zesnulém Tomáši Slámovi moderuje Aleš Cibulka. [celá zpráva]

Jiří Sovák zemřel 6. září 2000 ve věku nedožitých osmdesátin na následky celkové otravy organismu po operaci.  Vlastimil Brodský se kvůli obavám z nemohoucnosti ve stáří 20. dubna 2002 připravil střelnou zbraní o život. Bylo mu 81 let.