Welšanka je nyní pravděpodobně nejstarší uživatelkou Facebooku na světě. Neoficiální titul „převzala“ po Ivy Beanové, která zemřela ve věku 104 let letos 28. července. Welšská prababička podle svých slov nemá problém s ničím, co uvidí mezi vzkazy svých nejbližších ani jiných svých přátel.

„Za ta léta jsem toho viděla už tolik, že mě dnes už opravdu nic nešokuje,“ sdělila s nadhledem Lillian Loweová, která se na Facebook připojuje několikrát týdně přes iPad svého sedmačtyřicetiletého vnuka Steva. Moc by si však přála vlastnit svůj vlastní.

Facebook je lepší než časté telefonování

Bývalá hoteliérka a podnikatelka říká, že je to jednoduše úžasné smět si prohlédnout nejčerstvější novinky a fotografie od celé její velké rodiny. „Mohu to doporučit všem prarodičům, aby tímto způsobem zůstali v kontaktu se svou rodinou, aniž by si pořád museli telefonovat,“ řekla Loweová.

Na druhou stranu však uznává, že současná kybernetická doba může být „hroznou ztrátou času“. Welšanka dodala: „Jsem si jistá, že existuje spousta jiných věcí, které bych měla dělat spíš než trávit čas online.“ Přesto by se však vůbec nezlobila, kdyby k Vánocům dostala svůj vlastní iPad nebo počítač, kde by si i nadále mohla dopisovat se svými příbuznými.