V jednom z případů krádeží pachatelé dokonce nechali své mokré spodní prádlo u vířivky. Informoval o tom britský Daily Telegraph.

Ashley a Cherie Deakinovi přišli ve svém domě o předměty v celkové hodnotě více než 100 tisíc korun. Venkovní vířivku si pár koupil jako společný dárek ke 40. narozeninám. Manželé spali se svým synem nahoře v patře, zatímco zloději přeskočili plot a užili si teplou koupel. Poté se vloupali do domu a odcizili z něj velkou plazmovou televizi, herní konzoli, mobilní telefony, laptop a peněženku.

"Chce to pořádné nervy, aby se člověk odvážil dát si horkou koupel před vykradením domu. Byli jsme v šoku z toho, jak někdo dokáže být troufalý. Očekávali byste, že se zloději budou snažit dostat co nejrychleji do domu a zase rychle pryč. Ale tihle ne," uvedla Deakinová.

"Evidujeme, že došlo u několika vloupání k nestandardní aktivitě na zahradách vyloupených objektů. Ačkoliv to lidé mohou považovat za velmi vtipné, tak je to pro nás velmi vážná záležitost," uvedl mluvčí tamější policie Simon Holderness.