Ibrahim Duarte tvrdí, že Justin ještě v dobách, kdy byl členem hudební skupiny N´Sync, společně se svými bývalými kolegy na něho a další zaměstnance černé pleti křičel: "Vy, negři, nestojíte ani za h***o".

"Čtyři roky poté, co jsem pomáhal skupině dosáhnout na vrchol popularity, mi začali nadávat, že jsem póvl a vždycky budu míň než člověk," rozzlobeně řekl manažer.

"Vlezla jim do hlavy popularita a peníze a fakt, že mají nadřízeného z řad černochů, jim začal být více než nepříjemný. Dlouhou dobu jsem jejich rasistické narážky a vtípky trpěl a snažil jsem se snižovat jejich dopad. Hodili mě ale přes palubu a nakonec se ke mně zachovali jako ke včerejším odpadkům," dodal Duarte.

Černocha vystřídal běloch

Vše vyvrcholilo ve chvíli, kdy začal požadovat člen skupiny Lance Bass, aby Duarte jezdil na turné v jiném autobuse než skupina. Údajně se za černého manažera styděl.

"Křičel na mě společně s ostatními, že my černoši všechno akorát dokážeme zku*vit," vzpomíná Duarte, který prohlásil, že rasistickým narážkám byli vystaveni i další zaměstnanci, konkrétně zvukař Dale Ramsey a člen ochranky Kenneth Hunter.

Když ovšem černý choreograf skupiny Darrin Henson získal prestižní ocenění, skupina okamžitě obrátila a před novináři ho označila za "černého člena skupiny".

Poškozený manažer byl skupinou vyhozený po turné No Strings Attached v roce 2000, protože se její členové údajně styděli pracovat pro černého manažera.

"Nahradil mě běloch s prokazatelně menšími zkušenostmi. Za pětadvacet let strávených v hudebním průmyslu se mi něco podobného ještě nestalo," dodal Ibrahim Duarte, který jako odškodné požaduje po Timberlakeovi 9,6 miliónu dolarů.