Nejbližší kolegové a přátelé tragicky zesnulého zpěváka Petra Muka uspořádali benefiční koncert, jehož původní myšlenkou bylo pomoci všem třem dcerám Petra - nikoliv jen nejmladší Noemi.

Eva Muková a Vladimír Kočandrle na benefičním koncertě Pocta Petru Mukovi

Eva Muková s dcerou Noemi a Vladimír Kočandrle na benefičním koncertě Pocta Petru Mukovi

FOTO: Michaela Feuereislová

Starší dcery Šárka a Michaela ovšem pomoc odmítly s tím, že jsou dospělé a soběstačné. Proto se producent Oldřich Lichtenberg po dohodě s Evou Mukovou rozhodl, že se výtěžek z koncertu, který činí 100 tisíc korun, rovným dílem rozdělí mezi Noemi a sbírkový projekt Pomozte dětem.

"Strašně si vážím pomoci kamarádů a přátel Petra.  Že jen nemluví, ale konají. Jsem jim za to vděčná," řekla Muková po koncertě v divadle Hybernia. Finančně na tom není nejlépe, protože stále není vyřešené dědické řízení. Do budoucna by se vdova po slavném zpěvákovi chtěla vrátit k profesi architektky.

Bára Basiková a Petr Kolář na benefičním koncertě Pocta Petru Mukovi

Bára Basiková a Petr Kolář na benefičním koncertě Pocta Petru Mukovi

FOTO: Michaela Feuereislová

Během koncertu se neubránila slzám. Stále je na tom velmi špatně psychicky a z nejhoršího jí pomáhají antidepresiva. Petr Muk zemřel před sedmi měsíci a Eva se s jeho odchodem stále těžce srovnává. "Nejlépe je mi doma v teplákách. Doma, kde jsme žili s Petrem. Ve společnosti se necítím stále dobře," řekla Novinkám Eva Muková.

Během večera zazněly písně, které Petr Muk zpíval jak se skupinami Shalom a Oceán, tak sólově. Zbytek písní patřil muzikálové tvorbě, na níž se zpěvák podílel. Kromě Mony Lisy to byly i muzikály Johanka z Arku, Kleopatra či Galileo. Z nově připravovaného muzikálu Kat Mydlář, ve kterém měl Petr Muk také vystupovat, zazpíval Daniel Hůlka píseň Právo mám.

Dan Hůlka a Kamila Nývltová na benefičním koncertě Pocta Petru Mukovi

Dan Hůlka a Kamila Nývltová na benefičním koncertě Pocta Petru Mukovi

FOTO: Michaela Feuereislová

Na pódiu se dále vystřídali Leona Machálková, Ilona Csáková, Kamil Střihavka, Petr Janda, Helena Vondráčková, Vilém Čok, Marian Vojtko, Kamila Nývltová, Janek Ledecký a další. Večerem provedli Bára Basiková a Petr Kolář.