"Čas od času se najde jedinec, který o astrologii pochybuje. Pokaždé si při takové debatě vzpomenu na šok, který mi připravil jeden z mých žáků. Udělal jsem mu menší prognózu na pár týdnů a najednou mi večer od něj přišla esemeska, v níž stálo, že přišel den, který jsem určil," vypráví Antonín Baudyš.  

Pochybovat se nevyplácí

"A pokračovala slovy: Při návratu z hospody jsem autem naboural vlastní barák, škoda malá, radost veliká. Absolutně jsem nechápal, co to má znamenat. Klíčily ve mně obavy, že je třeba zraněn a v šoku mi posílá nesmysly. Tak jsem mu zavolal a on mi doslova radostí zařval do mobilu: Budu se učit dál! Ono to funguje! Vy jste mi doporučil dnes vůbec nesedat do auta, já jsem na to zapomněl a vletěl jsem s ním do vlastního domu," popisuje příhodu Baudyš.

Bývalý člen vlády je přesvědčen o tom, že vlastní horoskop má každá živá bytost. Šance dané neopakovatelným okamžikem prý určuje čas a místo příchodu na svět vzhledem ke konstelaci planet.

"Já vím, že mnoho lidí nechápe, o čem mluvím, a budou pochybovat. Zažil jsem ale skutečně mnoho hlubokých prožitků, které člověka od základu změní. Třeba při objímání zeměkoule," pousmál se tajemně astrolog.