Beatbox je technika vytváření zvuků hudebních nástrojů (převážně bicích) pouze za pomocí úst. A Ondřej Havlík z Mako!Mako patří k největším českým hvězdám tohoto žánru.

Slavný anglický beatboxer Beardyman zavítal na mejdan serveru Lidé.cz.

Slavný anglický beatboxer Beardyman zavítal na mejdan serveru Lidé.cz.

FOTO: Michaela Feuereislová

„Před vystoupením nesmím jíst čokoládu a pít bublinkové nápoje. I když je pít vlastně můžu, jen je pak potřeba umět říhat do rytmu,“ prozradil Novinkám po úspěšném vystoupení v klubu SaSaZu se smíchem Havlík.

Členové Mako!Mako: vepředu zleva Kristína Šimegová a Ondřej Havlík, nahoře Michal Procházka a Peter Strenáčik.

Členové Mako!Mako: vepředu zleva Kristína Šimegová a Ondřej Havlík, nahoře Michal Procházka a Peter Strenáčik.

FOTO: Michaela Feuereislová

Členové kapely svorně tvrdí, že je popularita získaná v televizní soutěži nezaskočila. „Máme jen víc příznivců a víc koncertů. Jinak si ale jdeme stále svou vlastní cestou,“ říkají.

Platonicky se zamiloval po internetu

V reakci na pořadatele akce, sociální síť Lidé.cz, kytarista Peter Strenáčik zavzpomínal na své zkušenosti s láskou po internetu. „Seznámil jsem se tam s jednou dívkou a asi půl roku si s ní dopisoval. Platonicky jsem se do ní zamiloval. Napsal jsem jí dokonce báseň,“ smál se Strenáčik.

Kristína Šimegová s Ondřejem Havlíkem vylosovali vítěze tomboly.

Kristína Šimegová s Ondřejem Havlíkem vylosovali vítěze tomboly.

FOTO: Michaela Feuereislová

Největší zájem ale přilákal dvojnásobný britský šampion v beatboxu Beardyman. Při jeho téměř hodinovém vystoupení se podnik zaplnil do posledního místa a diváci hlasitě projevovali své nadšení.

Málem nedorazil včas

„Odpoledne to přitom vypadalo, že nestihne do Prahy dorazit včas. Zůstal totiž trčet na letišti v Londýně. Nakonec s několikahodinovým zpožděním naštěstí přiletěl, takže jsme si všichni oddechli,“ potvrdila Novinkám za portál Seznam.cz Veronika Rozumková.

Angličan při své produkci v klubu SaSaZu.

Angličan při své produkci v klubu SaSaZu.

FOTO: Michaela Feuereislová

Mezi VIP hosty nechyběla například Patricie Solaříková alias Tereza Jordánová ze seriálu Ulice nebo lékařka Kateřina Cajthamlová, která pomáhá tlouštíkům hubnout v pořadu Jste to, co jíte. „Přišla jsem si zatrsat s kamarádem svého partnera,“ svěřila se nám, než vplula na parket.