Angličanka měla celý den smolný. Ven se vydala, aby našla ztracený mobilní telefon. Na stromě zůstala viset od tří hodin odpoledne a záchranáři ji našli až hodinu před půlnocí. Do akce byl zapojen i vrtulník, dále na 20 policistů a osm členů pátracího týmu.

Foneová pracuje jako zdravotní sestra v nemocnici v Yeovilu. Po záchraně jí kolegové museli odstraňovat větev ze stehna. V nemocnici byla tři dny. V kombinaci ze šoku a možného krvácení do hlavy si z předešlých hodin pamatovala jen velmi málo.

Nakonec už ani necítila bolest

„Původně jsem se šla před prací jen projet na kole, jelikož bylo krásně slunečno. Když jsem dorazila domů, zjistila jsem, že mi po cestě vypadl telefon, tak jsem jela zpátky,“ řekla Foneová. Telefon nakonec našla, ale cesta domů se jí málem stala osudnou.

„Pamatuji si jen matně, jak jsem skončila na větvi v příkopu. Vzpomínám si, jak jsem se několikrát snažila dostat dolů, ale bylo to příliš kluzké a mokré. Také si vybavuji, že jsem se pokoušela použít mobilní telefon, ale už jsem byla v takovém stavu, že to nešlo, dokonce jsem už ani bolest necítila,“ dodala Angličanka.