„Co bych vám měl vyprávět? Že mě mrzí, že bratr odešel tak předčasně?“ pronesl při uvedení knihy „Jiří Štaidl“ na trh. Dodal pouze, že autor publikace, obsahující životní příběh a popis pracovních úspěchů jeho sourozence, navíc také zhruba stovku Štaidlových textů, odvedl výbornou mravenčí práci. „Bratrovi se dostalo velké pocty,“ dodal Ladislav Štaidl.

Kromě něj titul v Black Angel´s baru na Staroměstském náměstí pokřtili také věrný spolupracovník a přítel obou Štaidlů Karel Gott. „Byli jsme skuteční přátelé, a tak znal dobře mou mentalitu, názory a životní styl vůbec. Snad ještě líp než můj táta s mámou. Proto jsou jeho písně mými posluchači dodnes vysoce ceněny,“ vyznal se zpěvák a upozornil, že ve svých textech textař užíval často ptačí symboly.

Miloval ptáky

„Vezměte si například písně Ptačí nářečí, Proč ptáci zpívají, Konec ptačích árií, Žaluju ptákům na nebesích. Byl to bonviván, žil naplno a měl v sobě věčnou touhu rozletět se do dálek bez hranic, Toužil se dostat výš i ve svých tvůrčích nárocích. Už se mu to ale bohužel nepodařilo,“ zavzpomínal Český slavík.

Kmotry se kromě něj, autora a bratra Jiřího Ladislava stali také Jitka Zelenková a textař Pavel Vrba, křtu, jenž moderoval Miloš Skalka, se zúčastnili mimo jiné i Jiří Krampol, dcera Ladislava Štaidla Karolína a jeho syn Jiří s manželkou a dcerou.

Jiří Štaidl zemřel v roce 1973 ve věku 30 let. O život přišel při dopravní nehodě.