Nešťastník si po dobu čtyřiceti let střádal každý rok v přepočtu zhruba 58 tisíc korun, dohromady tak přišel o více než 2,3 miliónu korun. Ztratil je cestou mezi jeho domovem a prací. Když si svou chybu uvědomil, začal peníze zoufale hledat spolu se svým vnukem poblíž bydliště ve Westcliff-on-Sea.

„Když jsem v práci, moje auto ode mě nikdy není dál než na vzdálenost tří metrů, takže na něj stále můžu dávat pozor. To ráno jsem z domu odjížděl okolo 6:20 hodin, netušil jsem, že jsem to mohl ztratit. Přijel jsem domů a hledal peníze v ložnici v domnění, že jsem si je tam zapomněl,“ sdělil důchodce.

Na případného nálezce čeká odměna

„Potom jsem si uvědomil, že jsem je musel nechat na střeše svého automobilu, pokud ne, tak jsem o ně přišel cestou k autu, každopádně jsou pryč,“ dodal smutný Brit.

Policie v Essexu vyzvala veřejnost, aby si u sebe tak velkou hotovost nenechávala a raději peníze svěřila bankám. Důchodce, který se zřejmě se svými našetřenými penězi již neshledá, však stále doufá a vzkázal: „Jsem zničený. Není sice velká šance na získání peněz zpátky, ale kdyby mi je někdo našel a přinesl, dám mu odměnu.“