Michal David se prý naštval na Absolonovou kvůli jejímu muzikálovému cédéčku. Znechutily ho aranže jeho písní. "Chtěl jsem jí to cédéčko udělat já, ale ona bez mého svolení udělala desku s Jirkou Škorpíkem, který moje písně totálně zmrvil. Mám Moniku rád, budu ji mít vždycky rád a budu jí vždy přát to nejlepší. Ale v Katu Mydlářovi nebude," řekl Novinkám na pondělním křtu svého CD a DVD Michal David.

"Nechápu to, o písničkách věděl, říkala jsem mu to a ještě jsme řešili, zda nedat i píseň z Kata Mydláře. Vůbec tomu, jak se Michal teď chová, nerozumím," řekla Novinkám Absolonová.

"Nevím, kdy mi to říkala, kde mi to říkala. Je to nesmysl. O cédéčku jsem se dozvěděl pár dnů před křtem. Jde mi o ten výsledek především, se kterým já spokojený nejsem," říká rázně David.

S Monikou měli domluvenou na úterý schůzku. Vypadalo to, že se vše vyřeší a přátelství, které trvá už patnáct let, bude pokračovat. Absolonovou muzikant obsadil do všech svých muzikálů - Kleopatra, Angelika, Tři mušketýři... Všude hrála hlavní role. Nyní ji ale čeká vyhazov.

Michala Davida prohlášení zpěvačky, kde tvrdí, že s ním CD konzultovala, rozzuřilo natolik, že zrušil domluvenou schůzku. Monice to napsal v sms a poté jí ani nezvedal telefony.  A přichází s další ránou. Nejenže Monice vzal roli v Katu Mydlářovi, ale chce ji připravit i o všechny ostatní muzikály, ve kterých Monika hraje. Moniku už nechce v Kleopatře, Třech mušketýrech,  Angelice ani v Draculovi.

"Nechávám Monice volné ruce, dáváme si uměleckou pauzu," říká David. "Já bych to tak drsně jako Michal neřešil, ale najít si náhradu za Moniku třeba v Kleopatře nebude problém," dodal producent muzikálů v divadlech Broadway a Hybernia Oldřich Lichtenberg.

Poslední spoluprací Davida a Absolonové tak zůstává focení kalendáře k příležitosti Davidových padesátin. Monice patří měsíc únor. "Vyškrtávat stránku nebudu, ale končíme," dodal David.

Pro Moniku Absolonovou to je velká rána. Živí maminku i bratra. V zákulisí se mluví o tom, že její muzikálové cédéčko je jen zástěrka jiného problému. Absolonová několik let válčí se svým otcem, který jí údajně slíbil, že ji zničí. S Michalem Davidem je otec letitý kamarád. Spíše to tedy vypadá, že otec Čeněk Absolon plní svůj slib.