Od práce si odpočinul jenom při mistrovství světa v ragby, které sledoval v barech v Sydney, a také během dvouhodinových poledních pauz, kdy teplota šplhala až na 30 stupňů.

Lační fotoreportéři

Zveřejněné snímky Harryho v sedle koně Guardsmana jsou výsledkem kompromisu mezi královskými poradci a novináři. Ti měli na fotografování Harryho tak velký zálusk, že mu na začátku pobytu zhatili návštěvu rodea.

Mluvčí princova otce, následníka trůnu prince Charlese, dokonce v jedné chvíli hrozil, že se Harry okamžitě vrátí domů, pokud mu nedají reportéři pokoj. Nakonec se obě strany domluvily a těsně před odletem Harryho zpět do Británie na vánoční svátky princ předvedl své jezdecké a kovbojské umění.

Pobyt se prodražil

Harryho pobyt ovšem nebyl nijak levnou záležitostí - po celou dobu byl pod ochranou tělesných strážců a patrně i počítačového čipu, a to z obav, že by se mohl stát terčem teroristického útoku. Jeho ochrana přišla asi na 400 tisíc dolarů (téměř 11 mil. Kč), což vyvolalo v republikánsky naladěné Austrálii značné rozpaky.

Ve škole zaostává

Harry zakončil letos středoškolská studia s nepříliš lichotivým výsledkem. Jeho "déčko" ze zeměpisu bylo podle ředitele prestižní školy v Etonu nejhorším výsledkem v ročníku. Z výtvarné výchovy však princ dosáhl "béčka", takže mu celkový prospěch pohodlně stačil na to, aby byl přijat na vojenskou akademii v Sandhurstu k velšským dragounům.