Slovenský Muž roku Peter Menky se stal nejkrásnějším mužem světa. Na nejprestižnější soutěži mužské krásy porazil v noci ze soboty na neděli 54 finalistů z celého světa. Mezi nejlepší se bohužel nedostal český zástupce Jan Hájek.

Vítězové Muže roku 2009 - Čech Martin Zach a Slovák Peter Menky

Vítězové Muže roku 2009 - Čech Martin Zach a Slovák Peter Menky

FOTO: Michaela Feuereislová

Peter Menky se stal slovenským Mužem roku loni stejně jako Martin Zach, který den po svém triumfu ochrnul. Cestě na světovou soutěž podřídil veškerý volný čas v posledních měsících. V posilovně trávil šest dní v týdnu, přizpůsobil jídelníček a pečlivě vybíral oblečení, ve kterém bude reprezentovat. A vyplatilo se.

Jan Hájek si vybíral oblečení na světovou soutěž Manhunt

Český Muž roku Jan Hájek se do užšího výběru nedostal.

FOTO: archiv Jana Hájka

Na druhém místě se umístil Bogdan Brasoveanu z Gibraltaru a třetí skončil finalista s Brazílie Marlon Gregori. Peter Menky si vedle absolutního vítězství odnesl nejvyšší ocenění Mr. Photogenic.

Letošní slovenský vítěz Muže roku 2009 Peter Menky

Peter Menky

FOTO: Michaela Feuereislová

Peter Menky měří 190 centimetrů, váží 88 kilogramů. Narodil se ve znamení berana, studuje na Masarykově univerzitě v Brně a hovoří anglicky, německy a španělsky. V budoucnu by se chtěl stát vyhledávaným topmodelem. Jeho snem je dobýt modelingový svět a pracovat v New Yorku. S přítelkyní Monikou žijí v Praze.