Na místo dorazil dokonce i místní hejtman Daniel Scioli, který spolu se záchranáři vymýšlel nejlepší a nejbezpečnější způsob, jak vytáhnout dítě ven. S pokročilou večerní hodinou se však stále ochlazovalo a dívce, která do studny spadla oblečená pouze do trička a šortek, hrozilo podchlazení. Podle odhadů bylo dole ve studni široké 30 centimetrů okolo 11 stupňů Celsia.

Pomocí kamery byli však záchranáři schopní otřesené dítě monitorovat, sledovat jeho stav a zároveň i posoudit, jak bude nejlepší Vanesu vysvobodit. Jelikož byla studna příliš úzká, skupina se nakonec rozhodla poslat dolů lano s jistícím systémem a matka dívky se ji snažila uklidnit a říct, jak má s lanem naložit, aby se co nejvíce předešlo možnému neštěstí.

Dívce hrozila vnitřní zranění

Malou Vanesu se nakonec kolem půlnoci místního času podařilo vytáhnout nahoru do bezpečí a ihned byla sanitkou převezena do nemocnice. Podle lékařů utrpěla jen drobná povrchová zranění.

„V takových případech je vždy nebezpečné ignorovat skutečnost hrozících vnitřních zranění. Mohlo by jít o vnitřní podlitiny či krvácení. Její psychický stav byl dobrý, ale při pádu do hloubky 23 metrů se nesmí nic podcenit,“ řekl ministr bezpečnosti pro Buenos Aires Ricardo Casal.