Murryová svým husarským kouskem pokryla více než tisícikilometrovou vzdálenost mezi argentinským městem Ushuaia a základnou Marsh na Antarktidě.

Při přeletu jí pomohla argentinská armáda, která Murryové poskytla meteorologické údaje o situaci v Drakeově průlivu - počasí v této oblasti považují piloti za nejproměnlivější na světě.

Let kolem světa

Tím však cesta babičky-dobrodružky nekončí, agilní žena se totiž spolu se svým společníkem Colinem Bodillem (52) rozhodla obletět zeměkouli od jednoho pólu k druhému.

Svou výpravu zahájila 22. října v New Yorku, kam se také chce vrátit 14. dubna příštího roku. Jižního pólu má babička v plánu dosáhnout 17. prosince, tedy u příležitosti 100. výročí prvního letu bratří Wrightových.

Peníze poputují na ochranu přírody

Murrayová, která má tři vnoučata, poprvé usedla do helikoptéry teprve před devíti lety. Letem chce vydělat peníze pro Světový fond na ochranu přírody.

Pilotka se do Guinnessovy knihy rekordů zapsala v roce 1997, kdy se stala první ženou na světě, která sama ve vrtulníku obletěla svět. O tři roky později dokázala totéž, tentokrát bez autopilota.