"Rodit by měla ale partnerka mého syna v Anglii. Má všechno zjištěné a bude mít povoleno odletět v devátém měsíci," řekla Novinkám Jana Švandová.

Herečka se nyní chystá na návštěvu svého syna a jeho přítelkyně, 1. listopadu za nimi odlétá na desetidenní návštěvu do Ugandy. Cestě předcházela řada očkování. "Pojedu tam poprvé, musela jsem absolvovat asi pět očkování včetně žluté zimnice a břišního tyfu a nyní mě čeká ještě braní antimalarik, kterých je ale nedostatek a musí se objednávat," prozradila.

Jana Švandová s manželem na zahájení filmového festivalu v Karlových Varech

Jana Švandová do Ugandy letí i s manželem Janem Satoriem.

FOTO: Michaela Feuereislová

Její syn Hubert pracuje léta jako humanitární pracovník. S matkou jeho prvního potomka se seznámili v Afghánistanu, kde se věnovali stejným projektům. Hubert se pak zamiloval a se svou českou partnerkou se rozešel. S půvabnou Angličankou pak odjeli na další misi do Ugandy. "Po narození miminka brzy odlétají do Pákistánu, kde bude syn pracovat," dodala Švandová.

Bořivoj Navrátil a Jana Švandová na natáčení filmu Školní výlet v Lázních Bělohrad

Bořivoj Navrátil a Jana Švandová na natáčení filmu Školní výlet v Lázních Bělohrad

FOTO: archiv Tree of Life

Kvůli odletu do Ugandy si musela herečka rozložit natáčecí plán nového filmu Školní výlet. Ten se v těchto dnech točí ve spa resortu v Lázních Bělohrad. Švandová ve filmu hraje cvičitelku a také manželku ředitele lázní, kterého ztvární Bořivoj Navrátil.

Herec, který bojuje s rakovinou tlustého střeva, se již nechal slyšet, že jde o jeho poslední filmové natáčení. "Jsem nadšený, že mi manželku hraje právě Janička. Ta role jí padne jak ulitá. Je neuvěřitelné, jak se vůbec nemění a už desítky let vypadá pořád stejně," dodal Navrátil.