Sám statečný Wade měl co dělat, aby obřího vodního predátora, kterému se také říká tygří ryba, udržel v rukou a vyhnul se jeho zubům během pózování pro fotografa. Tento druh je jedním z nejnebezpečnějších sladkovodních ryb na světě. Žije v oblasti Konga a jsou známy případy, kdy napadl koupající se lidi i menší krokodýly.

Jeremy Wade měl s monstrem z řeky Kongo co dělat.

Jeremy Wade měl s monstrem z řeky Kongo co dělat.

FOTO: fotobanka Profimedia

V tlamě této obrovské ryby se skrývá 32 zubů podobných těm u žraloka bílého. Tento vzácný a hrůzu nahánějící druh byl přitom do dnešního dne chycen jen hrstkou rybářů po celém světě, mezi nimiž je například i známý český rybář Jakub Vágner.

Jeremy Wade během své výpravy do Konga.

Jeremy Wade během své výpravy do Konga

FOTO: fotobanka Profimedia

„Vzhledem ke všem okolnostem je to taková obrovská piraňa. Je to docela monstrum. Její zuby jsou neuvěřitelně ostré a mají zhruba stejnou délku jako u žraloka bílého. Má také neskutečnou sílu a je známá tím, že napadá kořist, která je stejně velká jako ona sama. Napadá lidi i menší krokodýly. Tyto ryby útočí na pohyb nebo šplouchnutí, je to jejich reflex,“ uvedl Wade.

Úlovek měl podobně velké zuby jako žralok bílý.

Úlovek měl podobně velké zuby jako žralok bílý.

FOTO: fotobanka Profimedia

Přečtěte si také: Šprýmař Berlusconi přebírá palmu neomalenosti

„Mezi bohatými na ženění jsem určitě i já,“ nechal se slyšet italský premiér Silvio Berlusconi, „za prvé jsem sympatický, za druhé mám peníze a za třetí se o mně říká, že to umím.“ Berlusconi si servítky nebere a pokud se někomu jeho průpovídky nelíbí, usadí ho: „Nemáte smysl pro humor.“ Co ještě pikantního řekl, koho urazil a čím si můžete přečíst v pátek v deníku Právo v příloze Víkend (inzerce)