„Anna Chapmanová toho udělala pro vzbuzení ruského patriotismu více než národní fotbalový tým,“ uvedla fotografie internetová verze zmíněného magazínu, který už dříve agentku zařadil mezi stovku Rusek s největším sex-appealem. Snímky v tištěné verzi časopisu doprovodí rozhovor s agentkou.

Americké úřady dopadly Chapmanovou spolu s dalšími devíti osobami podezřelými ze špionáže letos v červnu. S Moskvou pak agenty vyměnil za špióny, kteří pro USA pracovali v Rusku, kde si odpykávali tresty vězení. Ačkoliv podle ruských zdrojů agenti s Chapmanovou nedosáhli v USA úspěchů, prezident Dmitrij Medvěděv je vyznamenal.

Ruska Anna Chapmanová byla letos v červnu zadržena agenty FBI a obviněna z výzvědné činnosti pro Ruskou federaci. Následovalo její vyhoštění ze Spojených států.

Ruska Anna Chapmanová byla letos v červnu zadržena agenty FBI a obviněna z výzvědné činnosti pro Ruskou federaci. Následovalo její vyhoštění ze Spojených států.

FOTO: fotobanka Profimedia

Hvězda mladé Chapmanové zazářila okamžitě po jejím zatčení díky fotografiím, které umisťovala na svém profilu na Facebooku.

Chapmanová se pro ruský magazín dala fotografovat už v srpnu. Naposledy se na veřejnosti objevila počátkem měsíce při slavnostním odhalení ruského kosmického plavidla jakožto poradkyně banky, která sponzoruje vesmírný výzkum.