Odpůrci globálního oteplování zřejmě nebudou mít z nové výstavy radost. Její autoři sice neříkají, kdy by podle nich mělo k podobně hrozivé situaci dojít, snaží se jen vyprovokovat představivost lidí, kteří nad podobnými věcmi běžně nepřemýšlí.

Jak by to mohlo vypadat, kdyby se centrum Londýna dostalo pod vodu a britskou metropoli zaplavili navíc i "klimatičtí uprchlíci", vystavené obrazy znázorňují více než dobře. Jsou na nich vidět mimo jiné slumy okolo Buckinghamského paláce či tornádo na Trafalgar Square.

Nekončící slumy okolo Buckinghamského paláce, i tak by to podle autorů - ad absurdum - mohlo vypadat, kdyby Velkou Británii zahltili tzv. klimatičtí migranti z neobyvatelných částí Země.

Nekončící slumy okolo Buckinghamského paláce, i tak by to podle autorů - ad absurdum - mohlo vypadat, kdyby Velkou Británii zahltili tzv. klimatičtí migranti z neobyvatelných částí Země.

FOTO: Robert Graves & Didier Madoc-Jones / London Futures

Picadilly Circus, jedno z nejznámějších míst v Londýně, plné vody, leknínů, ryb a větrných turbín. Dříve nejprestižnější budovy britské metropole budou jednou neobyvatelné, míní autoři výstavy.

Picadilly Circus, jedno z nejznámějších míst v Londýně, plné vody, leknínů, ryb a větrných turbín. Dříve nejprestižnější budovy britské metropole budou jednou neobyvatelné, míní autoři výstavy.

FOTO: Robert Graves & Didier Madoc-Jones / London Futures

Hrůzostrašný pohled na tornádo u Trafalgar Square není podle některých tak nereálný. Tvůrci výstavy tvrdí, že vzhledem k velkým klimatickým změnám je tato fotomontáž blíže realitě, než si mnozí myslí.

Hrůzostrašný pohled na tornádo u Trafalgar Square není podle některých tak nereálný. Tvůrci výstavy tvrdí, že vzhledem k velkým klimatickým změnám je tato fotomontáž blíže realitě, než si mnozí myslí.

FOTO: Robert Graves & Didier Madoc-Jones / London Futures

Nejznámější rozlehlá londýnská zeleň, Hyde Park, by se mohla v průběhu let zcela přetransformovat. Vzhledem ke vzrůstající poptávce po různých typech energií by se tak mohl z podobných velkých prostranství průmyslově získávat palmový olej.

Nejznámější rozlehlá londýnská zeleň, Hyde Park, by se mohla v průběhu let zcela přetransformovat. Vzhledem ke vzrůstající poptávce po různých typech energií by se tak mohl z podobných velkých prostranství průmyslově získávat palmový olej.

FOTO: Robert Graves & Didier Madoc-Jones / London Futures

Výměna stráží u Buckinghamského paláce na velbloudech? I tento obraz je pro konzervativní Brity trnem v oku.

Výměna stráží u Buckinghamského paláce na velbloudech? I tento obraz je pro konzervativní Brity trnem v oku.

FOTO: Robert Graves & Didier Madoc-Jones / London Futures