Miss České republiky Lucie Váchová se neprobojovala ani do dvacetičlenného semifinále, z něhož postoupilo pět finalistek - kromě oceněné trojice ještě Miss Indie a Miss Filipín.

Davisonová, která je dcerou rockového zpěváka Chrise de Burgha, před několika dny získala titul Miss Beach pro nejkrásnější dívku v bikinách. Studentka archeologie, sociologie a dějin umění na univerzitě v Dublinu získala 100 000 dolarů.

"Sama sebe bych popsala jako člověka, který se rád baví, ale přitom jsem poměrně stydlivá. Doufám, že budu skvělou vyslankyní své země a žen na celém světě," prohlásila Davisonová krátce před vyhlášením konečných výsledků.

Druhá Kanaďanka Nazanin Afshin-Jamová je původem z Íránu. Nadšení vzbudila ve své vlasti, kde se soutěž pořádala, třetí Číňanka Kuan Kuej. Je to vůbec poprvé, co se mezinárodní soutěž ženské krásy, tentokrát se 106 účastnicemi, odehrála v komunistické Číně a byla v ní také přenášena televizí.

Mezi členy poroty byl herec akčních filmů čínského původu Jackie Chan a autorka amerického seriálu Sex ve městě Candace Bushnellová.