Útok se odehrál krátce po středeční půlnoci, když žena pustila své psy na zahradu, aby se před spaním vyvenčili. Medvěd byl v té době opodál a krmil se jablky spadanými ze stromu. Psi ho ucítili, začali štěkat a utekli, jen dvanáctiletá kolie, která už se špatně pohybuje, zůstala ženě u nohy, řekl novinářům Rich Maricelli z úřadu místního šerifa.

Dřív než si stihla uvědomit, co se vlastně děje, byl medvěd u nich, skočil po kolii a začal se s ní prát. "Kopala do medvěda tak silně, jak mohla a říká, že má pocit, že ho jednou trefila dost solidně pod bradu," dodal Maricelli. Ale v tu chvíli se po ní medvěd ohnal tlapou a roztrhnul jí džíny. Zkusila před ním utéct do domu, ale než stihla zavřít dveře, nacpal do nich medvěd hlavu a část plece.

Medvěd dostal cuketou přímo do hlavy

Žena držela ze všech sil dveře pravou rukou a levou zatápala za sebou po nějaké zbrani. Nahmatala jen 36 centimetrů dlouhou cuketu, kterou odpoledne uřízla na zahrádce, a tak ji popadla a mrskla po medvědovi. Zasáhla ho přímo do hlavy a zřejmě ho tím zaskočila natolik, že se otočil a utekl, uvedl Maricelli, který respektuje ženino přání nezveřejnit její jméno.

"Je z toho opravdu hodně otřesená, ale vidí v tom i tu humornější stránku," dodal. "Hlavně ale chtěla o tomhle případu informovat, aby si ostatní obyvatelé dávali pozor."