První, co Liz Fearová v pračce spolu s oblečením zahlédla, byl mokrý chomáč chlupů. V tu chvíli už začala tušit, co se stalo, a obávala se nejhoršího. „Vytáhla jsem její bezvládné tělo, byla celá prochladlá a jako bez života mi ležela v náručí,“ řekla Fearová z australského Melbourne.

Manžel Tony spolu s dětmi Charlottou, Harrym, Amelií a Jamesem se přitom po kočce sháněli, protože Suki je spíš jako pes, neustále se někomu motá pod nohama. Bylo jim proto divné, že zmizela.

„Mysleli jsme, že si šla jen lehnout někam jinam. Děti daly do pračky své prádlo, já zavřela víko a dál na nic jiného nemyslela,“ sdělila majitelka kotěte.

Okamžitě, jak žena Suki našla v pračce, běžela s ní k místnímu veterináři, který konstatoval, že je ve vážném stavu. Měla silně oteklé a zarudlé oči, trauma z otáčení v pračce, otlučenou hlavu o stěny bubnu, fialové dásně, vodu na plicích a další vážné zdravotní problémy. Ale i přes počáteční komplikace a špatné vyhlídky se kotě výborně zotavuje a očekává se, že se již brzy zcela uzdraví.