Vedení britského X Factoru, včetně jinak velice přísného a nekompromisního porotce Simona Cowella, se nyní potýká s kritikou veřejnosti, která se domnívá, že pořad podporuje prostituci. Na soutěžící, která se ve skutečnosti jmenuje Chloe Healdová, však během posledních dní vyplavala opravdu zajímavá minulost i v jiných směrech.

Zarážející je především skutečnost, že má na svém kontě už 140 trestných činů, většinu přitom spáchala ještě před dosažením plnoletosti. Na scestí Heldovou svedl její expřítel Ian Hough. Účinkující X Factoru mu kryla záda během mnoha prohřešků proti zákonům. Nejčastěji šlo o násilnou trestnou činnost a okrádání lidí na ulici. Jeden z přátel páru sdělil, že se Houghovi přezdívalo kriminálník a Chloe byla jeho zlobivá holka.

Za hodinu sexu nyní požaduje o 2 700 korun více

Healdová v posledních měsících provozovala prostituci v hotelu Premier Inn ve Wembley. Na internetu se objevil inzerát, kde soutěžící upozorňuje na svou účast v televizním pořadu a požaduje vyšší sumu za poskytování svých služeb. Před svým vystoupením v X Factoru požadovala za hodinu v přepočtu 4 800 korun, nyní se však ocenila na 7 500 korun.

Mluvčí pořadu uvedl, že jde pouze o její osobní volbu povolání a že s tím vedení soutěže nemůže nic dělat. Healdová se v dalších kolech objevit může, záleží jen na tom, zda se dostane dál či nikoli. Zacházeno s ní však bude prý jako se všemi ostatními.