Chapman uvedl, že usiloval o zabití i jiných celebrit poté, co před třiceti lety zastřelil Lennona před jeho newyorským apartmánem.

„Měl jsem seznam lidí, které jsem chtěl zabít a on byl na samém vrcholu. Kdyby to nebyl Lennon, byl by to někdo jiný,“ řekl vrah slavného ‚brouka‘. John Lennon se mu však zároveň zdál nejpřístupnější.

Yoko Ono a John Lennon na archivním snímku

Yoko Ono a John Lennon na archivním snímku

FOTO: fotobanka Profimedia

Na otázku, podle čeho si celebrity na svůj seznam vybíral, Chapman řekl: „Byli slavní, to byl ten důvod. Nebylo to nutně kvůli nim, bylo to jen o mně. Zjistil jsem si, v jaké budově se bude Lennon nacházet. Nebyl tak izolovaný, jako by mohli být jiní.“

Toužil se stát slavným

Nyní pětapadesátiletý Chapman, který je již 30 let ve vězení, dále přiznal, že měl sebevražedné sklony, nakonec se však rozhodl, že raději zabije někoho jiného. Dalším důvodem byla touha po slávě, postupně však přestával věřit, že by se známým mohl stát.

„Cítil jsem, že když bych zabil Johna Lennona, stanu se někým, ale místo toho byl ze mě vrah. A vrazi nejsou někým, ale velkým nikým. Byl to naprosto sobecký čin. Myslel jsem jen na sebe a kým se stanu. Udělal jsem hrozné rozhodnutí, když jsem ukončil něčí život. Tohle rozhodně není něco, na co bych byl hrdý,“ dodal nakonec kajícně Chapman.