Černošské panenky jsou sice v obchodech k mání již delší dobu,  žádná z nich se však Afričanům zrovna moc nepodobá, píše zpravodajský server iAfrica. Nyní mají i obyvatelé černého kontinentu svou autentickou hračku pro děvčata, která jde v hračkářstvích velice dobře na odbyt, rovněž někteří politici již ni projevili zájem a objednali si jeden kousek.

Hračku s nadutými tvářemi navrhla bělošská obyvatelka jižní Afriky. Konkuruje tak panenkám, které sice mají tmavší pleť, ale jejich rysy nemají s Afričany zhola nic společného. "Na trhu neexistovala autentická černá panenka, tak jsem se rozhodla, že ji africkým dětem nabídnu, aby přesně odrážela jejich krásu," vysvětluje tvůrkyně Judith Oosthuizenová.

61letá návrhářka panenkou vzdává úctu bojovníkovi za černošská práva Nelsonu Mandelovi. Inspirovala se jeho jménem a svou hračku pojmenovala MissDela.

Zatímco Mandelovi trvalo léta, než se jeho sen stal skutečností, Oosthuizenové se přání vyplnilo během dvou let, během nichž sehnala firmu, která její návrh přijala a 41centimetrovou panenku již dva týdny vyrábí.