Brit zázračně obelstil smrt, když do jeho motorky narazil nákladní vůz převážející 20 osob. Náraz, zachycený kamerou na helmě, předčasně ukončil Angličanův dobrodružný výlet po jedné z nejnebezpečnějších tras světa.

"Tu nehodu si vůbec nepamatuji. Mám v hlavě kompletní prázdnotu. Ležel jsem v bezvědomí prý asi deset minut. Až teprve když jsem se dostal domů a uviděl jsem ty záběry, tak jsem si uvědomil, co se to vlastně stalo. Můj motocykl jednoduše stanul před koly nákladního vozu a nebylo úniku," řekl Rutherford.

Brit, který kromě množství odřenin a šrámů utrpěl zlomeninu lýtkové a holenní kosti levé nohy, si však nestěžuje: "Naštěstí nešlo o otevřenou zlomeninu a kosti neprorazily kůži. Mají perfektní polohu pro to, aby mohly srůst."

Vůz ho mohl srazit do divoké řeky

"Měl jsem navíc i štěstí, že to vozidlo spadlo na mě, kdyby mě náraz odhodil, sletěl bych mimo silnici ze srázu vysokého více než 50 metrů přímo do divoké řeky. Navíc jsem měl skvělé ochranné oblečení, a tak vše dopadlo vlastně nejlépe, jak mohlo," dodal Brit.

Na celém videozáznamu je pak mimo jiné vidět i to, jak 47letý Rutherford projíždí známou cestou Rohtang Pass, jejíž název bývá překládán jako hromada mrtvol. Nachází se v nadmořské výšce 4 000 metrů.