Poté, co čtyřletá kočka Lola skončila v popelnici, žena klidně odkráčela pryč. Zvíře našel její majitel Darryl Mann až druhý den ráno, celých 15 hodin poté, co bylo video pořízeno.

„Když jsem přišel v neděli ráno ven, abych Lolu nakrmil, nikde jsem ji nemohl najít. Ten den bylo opravdu horko, když jsem najednou zaslechl tiché mňoukání vycházející z popelnice. Podíval jsem se dovnitř a našel jsem ji tam. Byla vyděšená a celá špinavá od odpadků,“ vypověděl majitel nebohé kočky.

Majitelé se domnívali, že to byla nešťastná náhoda

Šestadvacetiletý Darryl Mann a jeho manželka Stephanie se nejdřív domnívali, že jejich Lola spadla do popelnice nešťastnou náhodou, přesto se rozhodli, že si přehrají videozáznam pořízený kamerou, která neustále snímá vstup k jejich domu a část ulice. K jejich obrovskému překvapení zahlédli neznámou ženu, která čin udělala záměrně.

„Zajímalo by mě, jak by se cítila, kdyby také musela být 15 hodin zavřená v popelnici bez jídla a vody,“ řekl rozhořčeně Mann.

Ženu její okolí identifikovalo a odsoudilo

„Je to odporné. Nemůžu uvěřit, že někdo něco takového může udělat nevinnému zvířeti. Opravdu bych tu ženu chtěla najít, musí s tím přeci přestat," dodala Stephanie, která byla celou událostí znechucena.

Stephaniina slova byla vyslyšena a ženu o dva dny později lidé v jejím okolí opravdu identifikovali. Většina z nich neskrývala zlost a jejich reakce jsou dokonce tak negativní, že žena musí být pod policejní ochranou. Dotyčná se zároveň na policii bude zpovídat ze svého činu, dosud ale zadržena nebyla.