"Z výsledků naší studie lze vyvodit, že Hitler byl svým původem spřízněný s lidem, kterým opovrhoval," uvedl belgický novinář Jean-Paul Mulders, který společně s historikem Marcem Vermeerenem vypátral velké množství Hitlerových příbuzných, včetně rakouského farmáře, který je jeho bratrancem. Informoval o tom belgický magazín Knack.

Haploskupina E1b1b1 je hlavním důkazem podporujícím tvrzení, že mezi Hitlerovými předky byli Židé. Magazín Knack, který výsledky DNA testů publikoval, informoval o tom, že výzkum proběhl ve špičkových laboratorních podmínkách.

"Je to velice překvapivý výsledek. Celé je to fascinující, srovnáte-li to s pojetím světa v podání nacistů, kde byla čistota krve a rasy úplným pilířem," uvedl genetický specialista z katolické univerzity v Leuvenu Ronny Decorte.

Nejistý původ otce

"Hitlerovy obavy mířící k jeho původu nebyly neopodstatněné. Rozhodně nebyl 'čistého' či 'árijského' původu," dodal Decorte.

Není to poprvé, co historici přišli s tvrzením, že má Hitler židovské předky. Jeho otec Alois byl zřejmě nemanželským dítětem služebné Marie Schickelgruberové a 19letého židovského muže známého pouze jako Frankenberger.