Celý incident se odehrál jen v několika desítkách vteřin, kdy rodiče spolu se svými dvěma dětmi navštívili německou zoo a na moment nejmenovanou tříletou dceru přestali hlídat. Ta pohotově vylezla přes zhruba metrový plot a spadla do příkopu podél výběhu medvědů.

Ačkoli její otec okamžitě zareagoval a pro dceru skočil, měla již šrám na čele od tlapy jednoho z medvědů. Otci zvíře poranilo nohu. Ostatní návštěvníci zoologické zahrady, kteří byli svědky události, okamžitě zavolali záchranku, dívka byla podle policie letecky přepravena do nemocnice v Trieru, její otec byl také hospitalizován.

Zoologická zahrada přijme nová opatření

Policie nyní vyšetřuje příčiny celého incidentu. Majitelka menší rodinné zoologické zahrady Lünebach sdělila, že za každých okolností přijmou nová opatření, která by do budoucna podobným situacím zabránila a dodala, že jsou všichni případem otřeseni a šokováni.

V soukromé zoologické zahradě, která návštěvníkům nabízí podívanou na opice, klokany, tygry, lvy a další zvířata s tradicí 38 let se podobná událost podle vedení nikdy nestala.