Celý incident vyprovokovala místní žena, která se pohoršovala nad tričkem nejmenované Britky, ta jí kontrovala, ať si hledí svého. Dvojice se chvíli za velkého zájmu přihlížejících dohadovala poněkud komicky dvěma jazyky a výraznou gestikulací. To už však Britce došla trpělivost, svlékla si svrchní oblečení a pouze v bikinách odkráčela do největšího světového obchodního centra s více než 1200 obchody.

Protest se však odhodlané ženě nevyplatil, jelikož místní ochranka na ní zavolala policii, která ji okamžitě zatkla. Výslech údajně trval až do pozdních nočních hodin.

Věci se začaly vymykat kontrole

„Britská turistka měla na sobě tričko s velmi hlubokým výstřihem. I její nohy byly značně obnažené. Arabská žena jí zastavila a kritizovala její oblečení. Britka se pak svlékla a v tu chvíli se věci začaly vymykat kontrole. Poté, co nás zaměstnanci nákupního centra o incidentu informovali, obě ženy jsme vyslýchali,“ uvedl jeden ze zasahujících policistů.

Dubai Mall ročně přiláká statisíce turistů a na mnoha místech jsou výrazné značky upozorňující na „nutnost nošení slušného oblečení“. Spojené arabské emiráty jsou přitom stále benevolentnější než většina jiných arabských zemí.

Jen v poslední době je však známo několik případů, kdy se turisté dostali do problémů. Nejznámější je zřejmě ten z počátku letošního roku, kdy byl britský pár Charlotte Adamsová s partnerem Ajmánem Nadžáfím měsíc vězněni kvůli polibku na tvář na veřejnosti. Je proto možné, že svlékací aféra v nákupním středisku bude mít pro Britku ještě soudní dohru.