Manželský pár oddal starosta Vranova František Texl. Svatby se zúčastnili Železného synové Jakub a David, rodiče a sestra Konstancie Záhorkové Jana, která jí šla za svědka. Železnému svědčila jeho dřívější spolupracovnice z pořadu Volejte řediteli Karla Kučerová.

Svatba byla připravována utajeně několik týdnů, a i když o ní na Znojemsku věděla řada lidí, například zámecký kastelán Karel Janíček, do médií žádná informace nepronikla. Novomanželé se rozhodli pro sňatek na Znojemsku proto, že se v této oblasti, za niž byl loni Železný zvolen senátorem, cítí dobře. Všeobecně se očekávalo, že obřad proběhne v Mikulově, kde je Železný znám jako pěstitel vína. Volba ale nakonec padla na Znojemsko.

A co rodina nevěsty?

O sňatku spekuloval bulvární tisk již na počátku roku. Senátor však jakékoli přesné datum sňatku držel v tajnosti. V jednom z rozhovorů pro deník Právo z letošního června na přímou otázku o svatbě mimo jiné uvedl: "Vy o nějaké víte? Já zatím o žádné svatbě nevím." Podle deníku Blesk však manželstvím nejsou nadšeni rodiče Záhorkové. Vadí jim údajně věkový rozdíl novomanželů. Železný letos oslavil 58. narozeniny a jeho nové ženě je 27 let.

Konstancie Záhorková v televizi Nova pracovala nejdříve v účtárně. Do blízkosti Železného se dostala na základě konkursu nejprve jako osobní asistentka a posléze v roli ředitelky jeho sekretariátu. První Železného ženou byla Marta, se kterou má syny Davida a Jakuba. S Martou se po třicetiletém manželství v lednu 2001 rozvedl. Ta si loni v srpnu vzala francouzského podnikatele Joela Davouze, s nímž žije v Bretani.

Televizní éra spojená se jménem Vladimíra Železného letos 14. května. Tehdy ho zástupci hlavních akcionářů a jednatelé společnosti CET 21 Jiří Šmejc a Petr Dvořák z funkce generálního ředitele Novy odvolali.