Za lékařské zvýlohy pár utratil tři milióny korun. Nevzdávali se přitom naděje ani poté, co jim bylo sděleno, že nejspíš už nikdy nebudou mít děti.

Třiatřicetiletá Francisová se však i přesto snažila prostřednictvím náročných a bolestivých procedur umělého oplodnění počít téměř deset let než se narodila jejich dcera.

„Chceme, aby lidé procházející si něčím podobným věděli, že to nakonec i po tak dlouhé době může mít šťastný konec,“ řekla statečná Sarah.

Lékaři již v úspěch nevěřili

Manželé Francisovi se obrátili na lékaře po roce snažení počít přírodní cestou. Následovalo sedm neúspěšných pokusů o umělé oplodnění, po kterých bylo Sarah a Darrenovi sděleno, že už zbývá pouze minimální pravděpodobnost, že se to nakonec přeci jen podaří.

„Po roce neúspěšného snažení o normální otěhotnění jsme v roce 2000 začali s umělým oplodněním. Sedmkrát se to nepovedlo a lékaři nám řekli, že už pro nás nemohou nic víc udělat,“ řekla Francisová.

Šťastnou novinu se dozvěděli po telefonu

Dvojice se přesto rozhodla ještě naposledy podstoupit veškerá vyšetření a procedury s touto metodou spojené. Osud se nad nimi nakonec přeci jen slitoval. Lékaři jim zavolali, že osmý pokus byl pozitivní.

„Nemůžu popsat pocity, které se v tu chvíli ve mně odehrávaly. Darren ani já jsme nedokázali vůbec nic říct. Šli jsme zrovna k autu, v úplné tichosti. Oba jsme pak propukli v pláč. Brečím i dnes, když si na ten radostný den vzpomenu,“ dodala šťastná maminka.

Manželům se narodila 23. listopadu minulého roku zdravá holčička.