V souvislosti s tím prohlásila, že odmítá dávat rozhovor médiím, která se takto chovají.

"Reagují tak, jakoby by byl vinen. Myslela jsem si, že podle zákona je člověk nevinný do doby, než soud dokáže opak. Říkám, že Michael není vinen. Novináři se s tím budou muset smířit," rozhořčeně uvedla Taylorová.

Argumenty tvrdí opak

Jaksonovi advokáti mají zásadní argumenty proti obvinění, zejména proti matce dvanáctiletého Gavina Arviza Janet, která tvrdí, že Jackson zneužíval jejího syna, uvedl televizní kanál Fox News.

Mají k dispozici video, na němž Janet i Gavin mluví o tom, jak milují Jacksona a rovněž o tom, že nikdy nezaznamenali, že by se zpěvák k chlapci choval nepatřičně. Advokáti mají rovněž písemné matčino prohlášení z února letošního roku, v podstatě stejného obsahu, které Janet učinila za přítomnosti Jacksonova advokáta Marka Geragose.

Dále údajně disponují i místopřísežným prohlášením lidí, kteří se v Jacksonově Neverlandu pohybovali v době, kdy tu byl dvanáctiletý Gavin hostem. Podle nich vypadal šťastně a spokojeně. Naopak prý měl spory se svou matkou.

Michael Jackson byl vzat do vazby minulý týden v Santa Barbaře a po složení kauce ve výši tří milionů dolarů propuštěn. Soud s ním začne 9. ledna příštího roku, ale oficiálně má být obviněn koncem příštího týdne.