Německo k chobotnici Paulovi v posledních týdnech doslova vzhlíželo. Nyní se však od jejich přání odklonila a předpověděla vítězství soupeře. Její poslední předpověď dokonce v Německu přenášeli na jednom kanálu v přímém přenosu.

Říkáte si, že je to celé nesmysl? Možná je, ale Paul se letos ukazuje ve skvělém světle. Zatím se trefil správně ve všech pěti zápasech. Uhodl tedy výhru Němců nad Austrálií, Ghanou, Anglií a nakonec i Argentinou. Správně však předpověděl i pořádné zaškobrtnutí našich sousedů v základní skupině se Srbskem.

Chobotnice se jednou mýlila - to je i naděje Němců

Němci mají však jednu velkou naději, ke které se upínají. Letošní šampionát je již druhým, ve kterém Paul výsledky předpovídá. Poprvé se podílel svými tipy již na Mistrovství Evropy v roce 2008. Tam předpovídal také vesměs správně - mýlil se jednou - a právě v zápase Německa se Španělskem. Tehdy předpověděl výhru Němců nad Španělskem. Teď by tedy mohl svůj tehdejší omyl napravit podobným omylem, doufají Němci.

A jaký je systém, kterým se určuje vítěz nadcházejícího zápasu a tak tedy i Paulova předpověď? Do akvária jsou vždy umístěny dva plastové boxy, přičemž v každém z nich je jídlo a navíc vlajka jednoho z týmů. Krabice, kterou Paul obejme jako první, obsahuje vlajku předpokládaného vítěze. A tentokrát se Paul přitulil ke španělské vlajce.