Ačkoli u sousedů nechala původní majitelka Ravila Hairovová i Karimovo oblíbené křeslo, polštář a misku, zvíře si přesto nezvyklo a z uzbeckého Gulistanu uteklo.

O dva roky později ho Hairovová našla vyhladovělého a ve zbídačeném stavu, jak čeká poblíž jejich nového domu ve městě Liska v Rusku.

„Od sousedů jsem věděla, že se Karim několik dní po našem odjezdu ztratil, což bylo velice smutné. Od té doby jsme o něm neměli další zprávy,“ uvedla Hairovová.

Zbídačený Karim čekal na svou majitelku

„Šla jsem po nedaleké silnici a uviděla kočku, která vypadala, jako kdyby na mě čekala. Když jsem přišla blíž, viděla jsem, že je to Karim. Hubený, ve velmi špatném stavu, ale byl to on. Je teď moc šťastný a my jsme také. Nemám tušení, jak nás našel, ale jsem moc ráda, že se mu to podařilo,“ řekla k nečekanému shledání kocourova majitelka.

Její manžel Lev Kondraťjev uvedl, že Karim po cestě zřejmě spotřeboval všech svých devět kočičích životů, ale potvrdil, že se skutečně jedná o jejich kocourka z Uzbekistánu.

„Jsou tu určité známky na jeho těle včetně jizvy na ocase, kterou si způsobil, když si ho přivřel do dveří. To dokazuje, že je to na 100 procent náš Karim a on nás také evidentně poznává,“ dodal Kondraťjev.