Předpokládá se, že jen za letošní rok replika přiláká okolo miliónu návštěvníků. Výstavba třípatrové makety, která je vysoká 30 metrů, zabrala více než rok a rozpočet se vyšplhal na 336 miliónů korun. Tvůrci přitom nezapomněli ani na ledovec, který před 98 lety způsobil, že se Titanic potopil. Zachránit se tenkrát nepodařilo 1517 pasažérů a členů posádky.

Titanic z Pigeon Force.

Titanic z Pigeon Force

FOTO: fotobanka Profimedia

Návštěvníci před replikou slavného Titanicu.

Návštěvníci před replikou slavného Titaniku

FOTO: fotobanka Profimedia

„Toto muzeum není nějaká vzrušující jízda nebo muzeum v Hollywoodském stylu. Je to interaktivní zážitek, který vám zblízka představí celý tragický příběh Titaniku,“ řekla majitelka atrakce Mary Kellogg-Joslynová, která se domnívá, že replika je ideální pro návštěvu rodin s dětmi.

„Máme 75 zaměstnanců, kteří jsou dobově oblečení jako posádka opravdového Titaniku. Jsou to číšníci, pokojské a další pracovníci na palubě, kteří návštěvníkům podávají informace o lodi a jejím potopení,“ dodala Kellogg-Joslynová.

Podobný interiér se objevil i ve filmu Titanic z roku 1997.

Podobný interiér se objevil i ve filmu Titanic z roku 1997.

FOTO: fotobanka Profimedia

Kajuta první třídy.

Kajuta první třídy

FOTO: fotobanka Profimedia

Uvnitř napodobeniny slavného parníku se nachází 400 artefaktů pocházejících ze skutečného Titaniku, které jsou součástí muzea, jež je vybudováno přímo v prostorách repliky. Každý z návštěvníků navíc dostane ke své vstupence i lístek se jménem jednoho z cestujících a až na konci celé prohlídky se dozví, zda by osudnou noc přežil či nikoli.

Titanic z Pigeon Forge byl postaven rok poté, co byla otevřena téměř identická replika v Bransonu ve státě Missouri. Muzeum v Bransonu je však téměř o 4 tisíce čtverečních metrů menší.

Muzeum obsahující artefakty z opravdového Titanicu.

Muzeum obsahující artefakty z opravdového Titanicu

FOTO: fotobanka Profimedia

Muzeum má jedinečnou atmosféru.

Muzeum má jedinečnou atmosféru.

FOTO: fotobanka Profimedia