"Byl jsem překvapený z velmi profesionálního přístupu, jsem nadšený. Každý den jsem pracoval, myslím, že to byly velmi úspěšné tři týdny," řekl Novinkám Karas. "Fotil jsem prestižní katalogy, editoritaly do módních časopisů a měl jsem velmi dobrou zakázku od světově proslulé kosmetické firmy," prozradil Karas.

Nyní prý v Turecku začíná hlavní sezóna. "V červnu je tam nejvíce práce. Já se ale strašně těším na atletický mítink na Kladně a mám v Čechách ještě nějakou jinou práci. Nejdříve odletím zase v červenci. Buď zpět do Istanbulu nebo do Šanghaje, ještě uvidím," dodal.

Nejkrásnější muži světa: Josef Karas, vítěz Kamal Ibrahim z Irska a nigerijec Kenneth Okolie

Karas na světové soutěži Mr. World skončil na druhém místě.

FOTO: ČTK/AP

Karase, který je bývalý vrcholový desetibojař, čeká velmi neobvyklá funkce. Zatímco ještě před několika málo lety přicházel na atletické stadióny jako závodník, na mezinárodním vícebojařském mítinku, který se uskuteční 15. a 16. června v Kladně, bude moderovat.

Setká se tak znovu například se svým bývalým kolegou z reprezentace Romanem Šebrlem. Na startovní listině kladenského závodu, jenž se bude poprvé konat jako součást seriálu IAAF World Combined Challenge, jsou dva olympijští vítězové a tři světoví šampióni, mezi nimi i Bryan Clay.

Josef Karas

Josef Karas je bývalý desetibojař

FOTO: archiv České Miss

„Na Kladno se vždycky těším celý rok. Z této akce se velmi rychle stal nejlepší desetibojařský závod na světě. A to nejen díky nejvyšší úrovni závodníků, ale také nejlepší atmosféře, jakou jsem kdy jako desetibojař zažil. Troufnu si říct, že takové fanoušky, jací jsou v Kladně, nezažijete nikde jinde na světě," říká Karas.

"Jsem nadšený, že se znovu zúčastním tohoto famózního dvoudenního atletického festivalu i letos, kdy budu tuto akci spolumoderovat. Těším se na setkání s mnoha kluky, s nimiž jsem léta závodil,“ dodal Karas.